عمل خراسان دستگیری خراسان رضوی اخبار حوادث

عمل: خراسان دستگیری خراسان رضوی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی هشدار ربیعی جهت افشاگری ۳۰۰ میلیاردی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود تحریم‌های فروش محصولات پتروشیمی در سال 91 ـ 92 گفت: فردی قرار بود با دور زدن تحریم‌ها 120 میلیون دلار از این محص

هشدار ربیعی جهت افشاگری ۳۰۰ میلیاردی

هشدار ربیعی جهت افشاگری ۳۰۰ میلیاردی

عبارات مهم : صندوق

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود تحریم های فروش محصولات پتروشیمی در سال 91 ـ 92 گفت: فردی قرار بود با دور زدن تحریم ها 120 میلیون دلار از این محصولات را فروخته و پولش را برگرداند. با پیگیریهای صورت گرفته تا امروز مقداری از این پول را گرفته ایم ولی هنوز 300 میلیارد باقی مانده هست. دو شب پیش شنیدم این آقا ملاقات هایی با بعضی دارد، جلساتی می گذارد و روابط پیچیده ای را شاهدیم. امروز اعلام می کنم که حواسشان باشد، افشاگری می کنم.

ایسنا نوشت:علی ربیعی در نخستین کنگره مجمع عالی کانون های بازنشستگی کشوری خطاب به روسای کانون ها با بیان اینکه شما به دولت رای دادید تا برنامه هایش را ادامه دهد گفت: اگر قسمت شد و خدا خواست و در دولت دوازدهم خدمتتان بودیم تلاش می کنیم برنامه های مرتب و خوبی داشته باشیم؛ اگر هم مورد نیاز شد وصیتی جهت بعدی ها بنویسیم، تاکید می کنیم مسیر ریشه کنی فقر و حفظ رفاه، کرامت و حقوق انسانی ادامه یابد.

هشدار ربیعی جهت افشاگری ۳۰۰ میلیاردی

ربیعی راجع به زمانی که دکتر روحانی در وقت انتخابات راجع به بازنشستگان سخن می گفت خوشحال بودم که این اهمیت و جایگاه پررنگ شده است است و مورد توجه است ادامه داد: مباحثی که در انتخابات مطرح شد را به فال نیک می گیرم و نشان می دهد باید به سمتی برویم که فقر را ریشه کن کنیم. خبر های روشنی وجود داشت که شما به آن مسیر رای دادید. توزیع مناسب درآمد، رفاه و حفظ حقوق انسان ها، حفظ کرامت انسان ها و دور کردن فقر از آنها جزو اصولی است که هم رهبری بر آن تاکید دارند و هم در برنامه های دولت دوازدهم آمده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اگر قسمت شد و خدا خواست و در دولت دوازدهم خدمتتان بودیم تلاش می کنیم برنامه های مرتب و خوبی داشته باشیم گفت: اگر هم مورد نیاز شد وصیتی جهت بعدی ها بنویسیم، تاکید می کنیم این مسیر ادامه یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود تحریم‌های فروش محصولات پتروشیمی در سال 91 ـ 92 گفت: فردی قرار بود با دور زدن تحریم‌ها 120 میلیون دلار از این محص

ربیعی ادامه داد: روزی که به وزارتخانه آمدم دیدم تلقی از صندوق درست نیست و صندوق تبدیل به یک کارپردازی شده است بود و این ماهیت صندوق نبود. برنامه ریزی کردیم و روی ایده ای جهت صندوق کار کردیم.

وی در ادامه گفت: در کنار کسانی که کارهای خوبی انجام می دهند، کسانی هم هستند که باید آنها را به خاطر کارهای نکرده دوست داشت، کسی که پسرعمه اش را در صندوق مدیر جایی نمی گذارد تا بخورد را هم باید دوست داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تصویر صندوق ها فاصله زیادی با اهداف عالیه ما دارد گفت: فقط پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگی همه معنای صندوق نیست. تاکید کردیم صندوق ها کم کردن ریسک بازنشستگی را مدنظر داشته باشند. ریسک مسکن، ریسک درمان و حتی ریسک انزوای اجتماعی هم مدنظر هست. در تغییرات نسلی با نوعی انزوای سالمندی روبرو می شویم که باید جهت برطرف آن نهادسازی کرده و به آن پاسخ دهیم.

هشدار ربیعی جهت افشاگری ۳۰۰ میلیاردی

وی ادامه داد: سالمند باید زندگی سالم اجتماعی را در دوران بازنشستگی خود تجربه کند. بازنشسته معضل نیست و رفتارهای ما با صندوق ها در پنج دهه گذشته مسئله است.

ربیعی با بیان اینکه نظریه داشتن در کار مهم است در حالی که در کشور کمتر به آن توجه می شود گفت: نظریه ما این بود که صندوق را به مثابه حیات اجتماعی بازنشسته دیدیم. باید سیاست بازنشستگی را تدوین و دنبال کنیم. پایدار کردن منابع صندوق ها هم نشانه بعدی هست. هفت میلیون و 400هزار فرد 60 سال به اوج داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود تحریم‌های فروش محصولات پتروشیمی در سال 91 ـ 92 گفت: فردی قرار بود با دور زدن تحریم‌ها 120 میلیون دلار از این محص

وی ادامه داد: در صندوقها با فقدان آینده نگری روبرو بودیم و روزی که باید بدهی ها به صندوق ها پرداخت می شد، شرکت هایی را تهاتر کردند. در صندوق فولاد یکسری شرکت رو به ورشکستگی را تحویل دادند. ما حاضریم دارایی ها را بگیرند و پول نقد بدهند. نباید شرکت ها را به سمت خصولتی برد. متاسفانه به جای نقد این سیاست ها خود صندوق ها را نقد می کنند.

ربیعی با اشاره به اینکه جلسه ای با رییس جمهور داشتیم و تصمیماتی گرفتیم که خروج از بنگاههای ناکارآمد مهمترین آن بود گفت: طرح نهایی را تقدیم رییس جمهور خواهم کرد و معتقدیم باید جایی برویم که بیشترین سودآوری را داشته باشیم.

هشدار ربیعی جهت افشاگری ۳۰۰ میلیاردی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بیشترین زجر ما این است که انتصابات سفارشی در بعضی شرکت ها نداشته باشیم گفت: تعهد اخلاقی با خدا و مردم داشتیم تا جایی که توانستیم شما را روز قیامت در قبال اموال صندوق ناظر بدانیم. بنای ما حفظ استقلال صندوق بازنشستگی بوده است.

وی در آخر گفت: بعضی انگ خصولتی به صندوق می زنند و نمی گویند طبق کدام تحلیل های اقتصادی سخن می گویند. سهم سرمایه گذاری کل صندوق های ما در کشور کمتر از 9 درصد هست. در سال گذشته بدون ریالی زیاد کردن سرمایه، توانستیم 3000 میلیارد تومان وارد صندوق بازنشستگی کنیم. جهت بیمه تکمیلی دولت پولی به صندوق نداد ولی آن را مدیریت کردیم.

واژه های کلیدی: صندوق | برنامه | علی ربیعی | بازنشستگی | وزیر تعاون | برنامه ریزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs