عمل خراسان دستگیری خراسان رضوی اخبار حوادث

عمل: خراسان دستگیری خراسان رضوی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود / روحانی

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه واکنش‌ها فعلی دولت آمریکا جهت درازمدت پایدار نخواهد بود، گفت: قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود.

قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود / روحانی

روحانی: قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود

عبارات مهم : اداره

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه واکنش‌ها فعلی دولت آمریکا جهت درازمدت پایدار نخواهد بود، گفت: قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه شنبه و در دیدار صمیمی با جمعی از علما و روحانیون با تشریح برنامه های دولت گفت: دولت جهت اداره جامعه و عدالت اجتماعی به اقشار ضعیف توجه خاص داشته و دارد و در طول ۵ سال گذشته، دریافتی حقوق بگیران و مستمری بگیران بیش از تورم زیاد کردن یافته است.

قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود / روحانی

روحانی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فرهیختگان و مبلغین اسلامی و استفاده از نظرات و نظر آنان، گفت: نکات بسیار خوبی از جنبه های متفاوت اخلاقی و شیوه و روش امام راحل در حکومت داری در این جلسه بیان شد که بسیار مغتنم است.

رئیس جمهور با گرامیداشت یاد و خاطره بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، گفت: عزت و استقلال این کشور، مرهون هدایت ها، راهنمایی ها و رهبری امام بزرگوار و ایستادگی مردم پشت سر امام جهت استقرار نظام اسلامی بود.

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه واکنش‌ها فعلی دولت آمریکا جهت درازمدت پایدار نخواهد بود، گفت: قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود.

وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تا به امروز دو نشانه و داعیه را دنبال می کردیم، گفت: یکی آنکه به دنیا اعلام کنیم، اسلام قدرت مدیریت جامعه را داشته و یک دین فردی نیست و جهت همه امور جامعه برنامه داشته و می تواند کشور و جامعه را بهتر اداره کند و دوم اینکه بتوانیم دین خدا را بهتر و گسترده تر به مردم معرفی کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر امروز بتوانیم آثار تحقق این دو نشانه را در جامعه ببینیم، معلوم است در اجرای انقلاب موفق بوده ایم و اگر غیر از اینها در جامعه حاکم باشد، نشان می دهد که تلاش، کوشش، فداکاری، انسجام و یکپارچگی ما به اندازه کافی نبوده و کم بوده است.

روحانی با اشاره به اینکه مدیریت جامعه و یک کشور در دنیای امروز بدون در نظر گرفتن همسایگان و جامعه جهانی امکان پذیر نیست، افزود: البته شاید بعضی اعتقاد باشند که می توانیم به دور خودمان دیوار کشیده و کشور را اداره کنیم که البته این چنین خواهد بود اگر به حداقل ها قانع باشیم، ولی اداره جامعه به مفهوم دنیای امروز با این شیوه تقریباً غیرممکن است.

قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود / روحانی

وی اظهار داشت: به هر حال باید مشخص کنیم که می خواهیم نفت و فولاد خود را بفروشیم یا خیر و یا قصد آن را داریم که اضافه گندم خود را فروخته و اگر کمبود داشتیم، گندم وارد کنیم.

روحانی خاطر نشان کرد: زندگی در دنیای امروز بدون ارتباطات سخت، مسئله و غیرممکن هست. از سوی دیگر در برابر خواست دنیا تسلیم بودن نیز صحیح نیست که هر چه آنها می گویند بخواهیم اجرا کنیم.

رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه واکنش‌ها فعلی دولت آمریکا جهت درازمدت پایدار نخواهد بود، گفت: قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود.

رئیس جمهور گزینش یک راه میانه، درست و منتج نتیجه را مورد نظر جهت رسیدن به اهداف در کشور خواند و گفت: البته ممکن است ساختار حکومت ما به گونه ای باشد که جهت انجام بسیاری از کارها نیاز باشد با دیگران هماهنگی صورت گیرد، آیا که ما در گذشته در یک نظام دیکتاتوری زندگی می کردیم و بعد از انقلاب در نگارش قانون اساسی به گونه ای آن را نوشتیم که موجب گره زدن هر نهاد به نهاد دیگر شد. در حالی که از یک بعد، این کار انجام امور را بسیار سخت و سخت می کند.

روحانی با تأکید بر اینکه موافق استقلال قوا هستیم، ولی معتقدیم نباید قوا جزیره های جدا از هم باشند، گفت: استقلال قوا می بایست با تعامل و همکاری شکل بگیرد.

قدم های برداشته شده است جهت پایداری برجام تا بحال مثبت بود / روحانی

رئیس جمهور با اشاره به اینکه به عنوان یک طلبه وعده و قولی که به مردم دادم در زمینه روابط صحیح و تعامل سازنده با دنیا آرامش در بخش اقتصادی داخلی، ایجاد عدالت و یاری کردن اقشار ضعیف در نظام اداره کشور بود، خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم توفیقاتی را در این زمینه به دست آوریم، گوشه ای از آن مدیریت جامعه اسلامی ظهور پیدا کرده است.

روحانی با اشاره به اینکه در طول ۵ سال گذشته آنچه از لحاظ اقتصادی به مردم وعده دادیم این بوده که تا حدی فشار زندگی آنها کاسته شود، خاطر نشان کرد: البته امروز فشار زندگی جهت مردم وجود دارد و شرایط مطلوب ایجاد نشده هست، ولی با توجه به بعضی از شاخص ها می توانیم ببینیم که تغییراتی مثبت نیز حاصل شده است است.

وی گفت: در طول ۵ سال گذشته به اندازه زیاد کردن میزان تورم و حتی بیش از آن به دریافتی همه حقوق بگیران و مستمری بگیران اضافه شده است است و این در حالی است که در گذشته سال هایی که تورم ۲۵ درصد زیاد کردن یافت، حقوق ها ده درصد افزوده می شد ولی در طول این سال ها اضافه شدن حقوق هیچگاه کمتر از قیمت تورم نبوده است و این یک نوع عدالت اجتماعی است که با آن مواجه هستیم.

روحانی گفت: در طول ۵ سال گذشته با تلاش های دولت از نظر بهداشت و درمان شرایط جدیدی در کشور ایجاد شد و بیماران می توانند با هزینه ای بسیار کمتر از قبل، امور درمانی خود را انجام دهند.

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه در زمینه کمک به اقشار بسیار ضعیف جامعه نیز قدم های خوبی برداشته شده است و دریافتی مستمری بگیران با تلاش های دولت به حدود ۳.۵ برابر رسیده هست، افزود: دولت چنانکه وعده کرده بود، کمک کرد تا فشار زندگی به اقشار ضعیف کمتر شود در همین زمینه کارها بسیار خوبی در زمینه آب رسانی، برق رسانی و اتصال روستاهای کشور به شبکه گاز، انجام شده است و امروز علاوه بر همه شهرها، قریب به اتفاق روستاهای کشور نیز به اینترنت پرسرعت متصل شدند که به روستائیان امکان داده تا بتوانند کالاها و خدمات ارزش را از این طریق به همه کشور و حتی دنیا ارایه کنند.

روحانی با بیان اینکه دولت نسبت به اصلاح اوضاع اقتصاد کشور گام های خوبی برداشته هست، تصریح کرد: دولت علاوه بر اینکه در زمینه مهار تورم و اصلاح رشد اقتصادی متناسب با وعده ای که به مردم داده بود، حرکت خوبی داشته هست، در زمینه صیانت از سرمایه های ملی و انجام سرمایه گذاری های کلان نیز قدم های خوبی برداشته و به عنوان مثال امروز برداشت ما از میدان گازی یکسان با قطر که حتی گاهی کمتر از نیمی از میزان برداشت قطر بود از سطح برداشت این کشور، بالاتر رفته و در دیگر میادین نفتی و گازی یکسان نیز قدم های خوبی جهت صیانت از سرمایه های ملی برداشته شده است است.

وی با اشاره به اینکه درست است که مردم همچنان مشکلاتی دارند، ولی اوضاع کلی کشور رو به پیشرفت هست، خاطر نشان کرد: فقط در استان های خوزستان و ایلام، بیش از ۳۰۰ هزار هکتار زمین زهکشی شده است و به تجهیزات آبیاری مدرن مجهز شده است است که این گام مهمی در زمینه تقویت کشاورزی و حفظ منابع آب در کشور است.

روحانی گفت: از صدا و سیما، منابر و همه کسانی که تریبون در اختیار دارند، انتظار است که در کنار نقد، واقعیت ها را نیز جهت مردم به نمایش بگذارند و جهت نقائصی که می بینند و بیان می کنند نیز راه حل ارایه دهند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در عرصه روابط خارجی تلاش ما این بوده که از حقوق و دستاوردهای ملت حراست کرده و از ظلمی که به ناحق می شد، بکاهیم، افزود: دولت در زمینه مسایل بین الملل، گام های مؤثر زیادی برداشته که یک نمونه آن، لغو ۶ قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل علیه ملت است که امروز و با وجود خروج آمریکا از برجام همچنان لغو و بلااثر هستند.

وی ادامه داد: دولت همچنین پرونده بسیار پیچیده PMD که بعضی ها می گفتند تا دهها سال آینده نیز حل نخواهد شد را حل و فصل کرد و این پرونده بسته شد.

رئیس جمهور اظهار داشت: تفاوت غنی سازی امروز ما با گذشته در این است که قبلاً شرکت ملل مدعی بود که کشور عزیزمان ایران بخاطر تخلفاتی که داشته حق قانونی غنی سازی ندارد، ولی امروز غنی سازی ما با رأی همان شرکت ملل که آمریکا نیز به آن رأی داده کاملاً قانونی هست. این تأمین حقوق ملت و تلاش جهت برطرف ظلمی بود که به ملت کشور عزیزمان ایران می شد.

روحانی تصریح کرد: دولت همچنین تلاش کرد ظلم بزرگتر تحریم را نیز دفع کند و در زمینه هایی نیز موفق بود، ولی در بعضی زمینه ها آمریکایی ها، همراهی نکردند و این عدم همراهی تا آنجا ادامه پیدا کرد که بالاخره به طور یکجانبه از برجام خارج شدند.

رئیس جمهور اضافه کرد: با این وجود امروز در وضعیتی هستیم که مدیر جمهور فرانسه در سفر به روسیه و دیدار با مدیر جمهور این کشور در مصاحبه یکسان اعلام می کنند که ما حامی برجام هستیم. آمریکایی ها به اروپایی ها فشار می آورند که یا ما را گزینش کنید یا کشور عزیزمان ایران را. ولی اروپایی ها می گویند که ما برجام را گزینش می کنیم.

روحانی ادامه داد: نمی خواهم بگویم همه مسایل حل و فصل شده است هست، ولی امروز اکثر کشورها، معتقدند و می گویند که راه کشور عزیزمان ایران درست بوده و این آمریکاست که اشتباه کرده است و این یک موفقیت بزرگ است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: امروز تلاش ما بر این اصل استوار است که اگر توانستیم حقوق مان را با ماندن در برجام احصاء کنیم، در این معاهده بمانیم. مدت تعیین شده است از وقت سپری شده، ما را امیدوار کرده که می توانیم به اهداف مان برسیم و اگر مشکلی پیش بیاید نیز با حضور و کمک مردم از آن عبور می کنیم.

روحانی گفت: توجه داشته باشید که شرایطی که امروز در آمریکا وجود دارد نیز دائمی نیست و معلوم نیست که در انتخابات میان دوره ای کنگره و دیگر انتخابات پیش رو در کشور، چه اتفاقی بیفتد. در هر حال باید مسایل را با تدبیر پیگیری و حل و فصل کنیم.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه اگر همه دست به دست هم دهیم می توانیم در مدیریت کشور موفق باشیم، گفت: توصیه مهم اینجاست که آیا لیاقت آن را خواهیم داشت که اسلام را به عنوان دینی که کارآمدی اداره جامعه را دارد، به جامعه معرفی کنیم. آیا آنجا که قرار بود، نسل جوان را به اسلام نزدیک کرده و اعتقادات مردم را محکم تر کنیم و توجه آنها را به اعمال و مناسک دینی زیاد کنیم، موفق بوده ایم؟

وی با اشاره به اینکه درست است که دولت نیز در این زمینه مسئولیت دارد، ولی مسئولیت اساسی در این زمینه برعهده روحانیت هست، اضافه کرد: امروز شرایط ما با گذشته متفاوت هست؛ نسل جوان به خدا باور دارد، او را باور کنیم. هر چه از این بخش از جامعه فاصله بگیریم به ضرر نظام و کشور است.

رئیس جمهور اظهار داشت: کاش روحانیتی که در ابتدای انقلاب آستین اوج زده و بار مسئولیت اداره کشور را بر عهده گرفت و به حق و صحیح وارد متن سیاست شد، امروز وارد جناح بندی ها و گروه بندی سیاسی نشده بود.

روحانی تأکید کرد: ولی واقعیت عنوان آن است که امروز روحانیت وارد جناح بندی ها شده است و بابت این ورود نیز هزینه های زیادی پرداخته که این، اشتباه و بی نتیجه است.

رئیس جمهور با بیان اینکه جامعه و نسل جوان ما امروز نیازهایی دارد که باید به آنها توجه کرد، گفت: امروز ادبیات و شیوه تبلیغاتی در دنیا مرسوم است که ما با آن فاصله داریم و گاهی می خواهیم باشیوه های ۱۰۰ سال پیش نسل جوان مان را که به انواع ارتباطات و شیوه های امروز دنیا دسترسی دارد، هدایت کنیم.

روحانی با بیان اینکه دولت نیاز به همفکری و راهنمایی علما در اداره امور دارد، گفت: همه ما مسئولیم تا وظایف خود را در قبال مسایل فرهنگی جامعه و کشور به درستی ایفا نماییم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امروز مقطع وحدت و انسجام زیاد در کشور هست، گفت: اگر از هم فاصله بگیریم و به مسایل جناحی و قومی به طور افراطی دامن بزنیم دچار مسئله خواهیم شد ولی اگر بتوانیم انسجام خود را بیش از پیش حفظ کرده و گسترش دهیم، همانند گذشته موفق خواهیم بود.

روحانی همچنین در این مراسم یاد و خاطره حجت الاسلام والمسلمین مرحوم سیدمهدی طباطبایی، استاد اخلاق که سال های گذشته در این جلسه حضور داشته و ایراد سخن می کردند را گرامی داشت و آن مرحوم را معلم اخلاق و مربی مورد اقبال جامعه دانست.

در ابتدای این مراسم آیت الله مسعودی خمینی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از روحانیون حاضر در جلسه با بیان اینکه بسیار خوب است که دولت یازدهم و دوازدهم اعتدال را پیشه خود کرده هست، گفت: امیدوارم دولت و شخص آقای دکتر روحانی همواره جهت خدا خادم ملت باشند، ولی فراموش نکنید که خود خدمت نیز نیاز به نظارت جدی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد ورعی استاد حوزه و دانشگاه یکی دیگر از مدعوین جلسه نیز با اشاره به اینکه بااهمیت ترین دغدغه امام راحل به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران کارآمدی این نظام بود، اظهار داشت: اگر بخشی از ارزش های این نظام مورد تأکید قرار گرفته و بخشی دیگر مورد غفلت قرار گیرند، کارآمدی نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به شدت آسیب خواهد دید. این مسأله به نوعی نادیده گرفتن حقوق مردم است که خود باعث نادیده گرفته شدن دستاوردهای نظام نزد مردم خواهد شد و در این زمینه همه ما به یک اندازه مسئول هستیم آیا که مردم در هنگام قضاوت کارآمدی نظام، مسئولین یا نهادها را از هم تفکیک نمی کنند.

واژه های کلیدی: اداره | روحانیت | حسن روحانی | رئیس جمهور | دکتر روحانی | جامعه اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs